Efsane Mimarlar&Tasarımcılar, Ünlü Yabancı Mimarlar

ÜNLÜ YABANCI İÇ MİMAR: BECKI OWENS

Evleri yeniden dekore etmeyi seven bir anne, boyahanesi olan bir baba ve evleri çevirmeyi seven bir ebeveyn ile tasarım dünyasının içinde büyüyen Becki Owens kimdir sorusuna cevap veriyoruz.

Büyürken, annesinin evi yeniden düzenlemesine ve babasının dükkânından arta kalan boyayı yeni ve güzel bir şeye karıştırmasına yardım etmeyi severdi. Ailesi, tasarımcının doğası için oyun alanı olan bir atmosfer yarattı. Doğal yeteneğini deneyecek ve parçaları şık ve davetkar bir şekilde birleştirme konusundaki eşsiz yeteneğini besleyecek bir yerdi. Böylece Becki Owens için tasarım hayatı o yaşlarda başlamış oldu.

Nasıl Tanınmaya Başladı?

Üniversitede Toplum Sağlığına kısa bir giriş yaptıktan sonra Becki Owens evlendi, kendi ailesini kurdu ve bir arkadaşı evini dekore etmek için yardıma ihtiyaç duyduğunda hızla tasarımcı köklerine geri döndü. Becki tasarımlarını Instagram’da yayınladı, Good Housekeeping ile çalıştı ve inanılmaz kariyerine hızla başladı.  

2014 yılında Instagram tasarım sahnesine çıktığından beri Becki, samimi tadilatlardan özel yapımların tamamlanmasına kadar her şeyle çalışan yüzlerce alan tasarladı ve projeleri Luxe Magazine, Wall Street Journal ve Architectural Digest gibi ana yayınlarda yer aldı. Şimdi, Instagram’da modern ve temiz tasarımlarına hayran olan 1,4 milyondan fazla takipçisi ile Becki‘nin hedefi, herhangi bir alanı sıcak, davetkar ve şık bir toplanma yerine dönüştürmek.  

Becki, evleri çevirmeyi seven ebeveynleri ve boyahanesi olan bir babasıyla küçük yaşlardan itibaren tasarım dünyası ile çevriliydi. Ailesini kurduktan sonra, Becki arkadaşlarına mekanları konusunda yardım ettikten ve süreci Instagram‘da paylaştıktan sonra iç mekanlara yöneldi.  

Bugün Becki, Güney Kaliforniya ve çevresinde evler tasarlıyor ve modern, kıyı ve davetkar tasarımlarıyla tanınıyor.

İç Mimarlıkla İlk Temas

Becki Owens babasının boya dükkânında çalışarak boyalarla temasa geçmişti. Boyayı karıştırır, süpürür, banyoları temizlerdi vs. Araba kullanacak yaşa geldiğinde insanların evlerine, iş yerlerine boya dağıtmaya başladı.

”İç mekanlarla çalışmayı ilk kez orada sevmeye başladım.”

”Tasarıma her zaman bir sevgim ve ilgim oldu ama anne olmak istediğimi biliyordum, bu yüzden hiçbir zaman tasarım kariyerine odaklanmak istemedim. İlk evlendiğimde CA’da ev hazırlamaya başlamam gerçekten zorunluluktandı. Sonra birkaç arkadaşım benden evlerini tasarlamamı istedi ve ben her zaman isteksizdim, bunun çocuklarım için müsait olmamı engelleyeceğinden endişelendim. Sonunda bir sahil evi tasarlamak gibi daha büyük bir işi üstlendim ve tüm süreç gerçekten iyi gitti. Bir tasarımcı olarak tek başıma yaptığım ilk büyük projeydi ve gerçekten çok sevdim. En küçüğüm bütün gün okuldaydı ve ikisini de yapabileceğimi anladım. İşim organik olarak oradan büyüdü.  

Kaynak

İlham Kaynağı

Becki Owens sahil kentinde yaşayan bir tasarımcı olduğu için ilhamının yaşadığı yerden geldiğini belitiyor. Kumun, gökyüzünün ve tüm günlük çevresindeki yumuşak nötr renklerini sevdiğini dile getiriyor. Ailesinin de Montana’daki dağlarda çok zaman geçirdiğini, orada gördüğü organik, rustik unsurları sevdiğini geçmişte de dile getirmiş.

Tasarım Süreci  

Kilim gibi bir tasarım öğesiyle başlamayı ve tasarımı bunun etrafında inşa etmeyi seviyor. Ardından ekibi ile alan için bir plan çizerek ilerliyor.

”Tasarım süreci, tasarım panosunun oluşturulmasından kurulum gününe kadar sürekli olarak gelişmektedir. Her zaman orijinal planımızdan öğeleri, belki bir ışığı, mobilya parçalarını, aksesuarları değiştirmemiz gerektiğini görüyoruz, bu nedenle yaratıcı sürecim esneklikle yapılandırıldı.”

Kaynak

En Büyük Başarısı

İnsanların tasarımlarını fark edip paylaşmaya başlaması kendisisnde inanılmaz bir etki bırakmış. Çalışmalarının tasarım topluluğu genelinde sosyal platformlarda yayınlandığını veya paylaşıldığını görmek her zaman en büyük iltifat gibi hissettirdiğini söylemekte.

RENKLER HAKKINDA BİLGİ ALMAK İÇİN OKUYUN.

İlgili gönderiler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir