Efsane Mimarlar&Tasarımcılar, Ünlü Yabancı Mimarlar

ÜNLÜ YABANCI İÇ MİMAR: KELLY WEARSTLER

Kelly Wearstler‘in kurucusu ve müdürü Kelly Wearstler çok yönlü, deneyimsel konut, konaklama, ticari ve perakende ortamlarının yanı sıra geniş yaşam tarzı ürün tasarımları koleksiyonları yaratan Amerikalı bir tasarımcıdır.

1967’de Güney Karolina’daki Myrtle Beach’te doğan Wearstler, lisans derecesini Boston’daki Massachusetts College of Art’tan iç mekan ve grafik tasarım alanında aldı. West Coast’a taşındı ve kendi tasarım işini kurarken masaları bekledi.

Beverly Hills’deki ilk otel projesi olan Avalon Hotel’den sonra Viceroy Santa Monica’yı dekore etti ve uluslararası çapta Viceroy Group için birden fazla mülk tasarlamaya devam etti. Four Seasons Anguilla için, organik özellikleri – dalgaların karaya attığı odun lambaları, taşlaşmış ahşap masalar ve traverten zeminler – dünya çapında tedarik edilen tekstillerle birleştirdi ve çevredeki çevreye saygı gösterirken Karayip lüksü kavramını yükseltti.

Kışkırtıcı kavramların ve etkileyici anlatıların geniş kapsamlı çalışmasına imza atması ile Wearstler farklı tasarım ödülleri ve çok sayıda yayınla uluslararası alanda tanınmaktadır. Çok katmanlı, uyarıcı bir duyusal deneyim, Wearstler’in tasarım yaklaşımının merkezinde yer alır Maddilik renk, formların keşfi ve çağdaş ve eski, mimari ve organik, grafik ve içgüdüselin sezgisel bir yan yana gelmesiyle, her alana zengin deneyimler sunuyor Kelly Wearstler’ın kişisel stili, ürün yelpazesi ve ürünleri, imzasını anında tanınabilir ve kendisini bir tasarım fenomeni kılıyor.

Wearstler sınırları zorlamak ve kurallara meydan okumak için tarihe, konuma ve mimariye saygı duymanın zorunlu olduğuna inanıyor Wearstler’in en dikkate değer projeleri arasında Santa Monica Proper Hotel, Austin Proper Hotel, San Francisco Proper Hotel, Four Seasons Anguilla, Bergdorf Goodman’daki BG Restaurant Viceroy Hotels and Residences Westfield Century City, Tides Miami ve yüksek profilli özel konutlar yer alıyor.

2000 ‘li yılların başında tasarımcı otellerinin yükselişinin arkasındaki kilit isimlerden biri olan Wearstler özgün kültürel çevreleme ve alana özgü tasarımın ayırt edici vizyonuyla yeni bir yüksek konut otel yaşamı çağı için tasarım yapıyor Akademik eğitimini iç, mimari ve grafik tasarım alanlarında alan Wearstler beş tasarım kitabının yazarıdır Ödülleri arasında Elle Décor’un A List’i Architectural Digest’in AD 100 AD France AD 100 AD İspanya’nın En İyi Uluslararası Tasarımcısı, Wallpaper Magazine’in En İyi 20 Tasarımcısı, Time Magazine The Design 100 yer alıyor Wearstler MasterClass öğreten ilk iç mimar ve yönetim kurulu üyesidir.

Seyahat, doğa, mimari, moda, grafik tasarım, edebiyat ve sanattan ilham alan sanatçı, özellikle Pierre Cardin, Oscar Niemeyer, Carlo Scarpa, Louis Kahn, Gio Ponti ve Carlo Mollino’nun çalışmalarına bayılıyor.Kendi adını taşıyan lüks yaşam tarzı markası, konut, konaklama ve ticari iç tasarımdan mobilya, aydınlatma, kilim, kumaş, duvar kaplaması, fayans, lüks yatak takımı, kaliteli çini, dekoratif ev aksesuarları ve obje koleksiyonlarına kadar uzanır.

Bir deneyim yaratıcısı olan Wearstler, her yeni projenin beklenmedik ve büyüleyici bir yolculuğa çıkmak için bir davet olduğuna inanıyor. Tasarım bir hikaye anlatımı olduğundan, her zaman bir malzeme ve etki karışımını içeren, maceracı ve ruh dolu, çağrıştırıcı hikayeler anlatmayı amaçlar.

“Rengi sev, risk al, meraklı kal”

Felsefesiyle, materyalin akıllı kullanımını keşfeden, çeşitli çağlardan stilleri yan yana getiren ve beklenmedik bir dokunuş getiren tasarımlara ilgi duyuyor. Doğa anayı en iyi tasarımcı olarak ve bir ortamın ham, doğal güzelliği üzerinde oynayan iç mekanları en güzel olarak görüyor. Bu, mermer bir desenin bir pencerenin dışındaki yaprakların hareketini yansıtma biçimine veya rakipsiz bir okyanus manzarasını vurgulamak için sessiz, tonlu bir renk paleti seçmeye dönüşebilir.

Wearstler, “En iyi projeler, kaçınılmaz olarak müşterinin güçlü bir sese ve farklı bir bakış açısına sahip olduğu projelerdir” diyor.

“Benim işim iyi bir dinleyici olmak ve müşterilerin vizyonunu filtremden geçirmek. Onlara anlatmak istedikleri hikayeyi, nasıl hissetmek istediklerini sorarak başlıyorum. Bir ruh hali uyandırmak, bir hikaye anlatmakla ilgili. Ayrıca, ölçek zorunludur. Bir boşluk içinde bir hiyerarşi olmalıdır. Bir odadaki çok fazla yıldız, gereksiz bir drama yaratır. Dengeyi sağlamak için doku, tarih, desen ve rengin düşünceli bir karışımı olmalıdır. Daha büyük sesleri topraklamak ve iddialı parçaların parlamasını sağlamak için daha sessiz ayrıntılar gereklidir.”

TASARIM MOBİLYALARLA İLGİLİ YAZIMIZI OKUYUN!

İlgili gönderiler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir