Dekorasyon

KÜÇÜK BALKON FİKİRLERİ

Her ev sahibi, iç mekanda tadilat yapmayı planlarken bir balkon ve geniş bir oturma odası arasında seçim yapmanın zorluğunu bilir. Temiz havayı ve manzarayı en üst düzeye çıkarmak için küçük balkon fikirleri bulmayı sevenler için seçim basit görünüyor. Ancak evler sürekli küçülürken, küçük balkonlarda keyifli zaman geçirmek oldukça zorlaşıyor. İç mimarlık bu noktada size tüyolar sunuyor. Biz de İçmimar Online olarak Küçük balkonlar nasıl kullanılır sorusuna cevap veriyoruz.

Daireleriniz için ilham almak için diğer makalelerimize göz atın:

Küçük Mekanlar Nasıl Büyük Gösterilir?

Evinizde Bambu Esintilere Yer Verin

Dikkat Çeken Duvar Tasarımı

Küçük Balkon İçin Bar Tezgahında Manzaralı Yemekler:

Küçük, dar balkonlar, üzerine daha fazla mobilya tıkıştırdıkça daha az kullanışlı hale gelir. İç mimaride daha fonksiyonel mekanlar kurgulayabilmek için bar tezgahı kurabilirsiniz.

Bütçenize ve gereksinimlerinize bağlı olarak, katlanır, kelepçeli veya hatta basit bağımsız bar masaları arasından seçim yapabilirsiniz. Hangisini seçerseniz seçin, bir balkon bar tezgahı size güzel bir yemek alanı için alternatif bir hoş mekan sağlar. Bunun yanı sıra manzaraya karşı çalışmak, bilgisayarda bir şeyler dinlemek için kullanışlı alan sunar.

Küçük Balkon İçin Genişletilmiş Yaşam Alanı :

Boydan boya balkonlarda iz bırakmayan sürgülü kapılar ve uygun döşeme malzemeleri kullanmak ferahlık hissini artırmaya yardımcı olacaktır. Tavandan asılan bir salıncak, kesintisiz bir oturma alanı, puflar gibi rahatlamayı çağrıştıran tüm ögeler kullanılabilir. İç mimari tasarım olarak mekanı kuvvetlendirirler.

Üretkenlik Kazanımları İçin Gün Işığını En Üst Düzeye Çıkarın:

Daha küçük dairelerde yaşayanlar için düşünülmüş çalışma alanları mevcut değildir. Evden çalışma biçimi son dönemde daha yaygın hale geldikçe, balkonunuzu bir çalışma alanına dönüştürmek sizleri motive edecektir. Üretkenlik için bu iç mimari dekorasyon fikri sizleri olumlu etkileyecektir.

Çalışma alanınızı uygularken gün boyunca güneş ışığının yönünü ve gölgelere veya ekran parlamasına neden olup olmadığını göz önünde bulundurun. Panjurlar, daha elverişli bir çalışma alanı için sert ışınları engellemenin ve dağıtmanın kullanışlı bir yoludur. Bunun yanı sıra uzun boylu bitkilerden da güneş kırmak için faydalanabilirsiniz.

DESTEK ALMAK İÇİN PAKETLERİMİZİ İNCELEYEBİLİRSİNİZ:

Kendinizi Kitaplarla Bütünleştirmek İçin Bir Okuma Köşesi:

Bir çalışma masası yerine, daha rahat kitap okuyabileceğiniz psikolojik ve fizyolojik olarak konforlu olabileceğiniz tasarım ögeleri kullanın. Üzerine uzanabileceğiniz puflar, sedirler, sallanan sandalyeler bu konuda size yardımcı olacaktır.

İç mimari tasarım ipucu: Açık renkli pamuklu ve kanvas yastık kılıfları dayanıklıdır, rahattır ve güneşin altında tutulduğunda çok ısınmaz.

Küçük Balkon Bahçesi

Az bakım gerektiren bahçe için, standlar ve raflar kullanılabilir. Saksıları leke bırakabilecekleri ve tıkanıklığa neden olabilecekleri yere doğrudan yerleştirmek yerine duvar raflarına yerleştirebilir veya korkuluğa monte edebilirsiniz.

İç mimari tasarım ipucu: Saksı bitkilerini yerden uzak tutmanın yanı sıra, kolayca istiflenebilen katlanabilir dış mekan mobilyalarının kullanılması, haftalık bakım işlemini kolaylaştırır ve düşeyde yeşil görsellik oluşturur.

@icmimar.online

İlgili gönderiler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir